הכותרות: הג'נדר בלנדר של רנואר, השטיח האדום בפרסי ה-SAG


26 ינו 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

תצוגת רנואר לקיץ 2015 התקיימה הבוקר בתל אביב תחת הכותרת "הקו הדק שבין אהבה לשנאה". בהמשך למסורת שנפתחה בקיץ שעבר, על המסלול הוצגה קולקציית קפסולה ייחודית שעתידה להימכר לאורך העונה בסניפי מפתח ובאתר האינטרנט החדש של המותג הישראלי. הקולקציה זיגזגה בין מערכות לבוש שחורות לצבעוניות מאוד וקידמה את טרנד הג'נדר-בלנדר – מאפיינים נשיים בבגדי גברים וההפך.

שבוע האופנה לגברים בפריז הגיעו לסיומו ובכך נעל את סבב התצוגות לחורף 2015-16. בישראל, כמו בשאר תקשורת האופנה הבינלאומית, ממהרים לסכם. בעוד שהקולקציה של ריק אוונס סחטה את הכיסוי הגדול ביותר, בעקבות הבחירה של המעצב לחשוף על המסלול את איברי המין של חלק מהדוגמנים על המסלול, נספרו מספר דגשים נוספים – באקסנט דובר על מגמת סריגי הגולף ההולכת וצוברת תאוצה, על חגיגות 70 השנים לבית אופנה בריוני ועד התפשטותו הגוברת של הצבע הכתום; מנגד, אתר פאשן פורווד הדגיש את הקולקציה האפלה של ז'יבנשי, אשר ניסתה לאוורר את הנוסחה המצליחה של בית האופנה הצרפתי, שהתבססה על הדפסים דיגיטליים וסוויטשרטים.

שבוע אופנת התפירה העילית (הוט קוטור) לקיץ 2015 נפתח בפריז עם הקולקציה של ורסצ'ה אטלייה. המסר העיקרי – גישה מעודנת יותר, ואפילו מינימליסטית יותר, לכתב היד הבוטה של בית האופנה (ושום מילה על הדמיון שבין המחשופים המתעתעים לבין אחת השמלות המפורסמות ביותר של סטלה מקרתני).

טקס פרסי ה-SAG (פרסי גילדת שחקני המסך האמריקאית) התקיים אמש. למעט מצבור ניכר של שמלות אדומות על השטיח האדום בלטו לטובה חביבת המעצבים לופיטה ניונגו בשמלת עתירת פסים של אלי סאאב וג'וליה רוברטס בטוקסידו גברי של ז'יבנשי. פירוט מלא מספק האתר פאשניסטה.קום

השלב הבא באופנה? הארץ מדווח כי בית הכלבו המפורסם סלפרידג'ס בלונדון ישיק מחלקה עבור אופנת יוניסקס (או אופנה נטולת הגדרה מגדרית). בכך הוא מצטרף אל גל מתהווה של עיצובים המערבים מוטיבים זהים לשני המינים, כפי שנצפה לאחרונה בקולקציות של פראדה, JW אנדרסון, סן לורן פריז וגוצ'י.

(Visited 67 times, 1 visits today)

השארת תגובה