יוצא את גבולות הארץ: אלירן נרגסי חושף קולקציה לחורף 2015-16


08 פבר 2015 | לוקאלי | | מאת: TheCritical-f team

Eliran Nargassi AW 15-16 Catalogue Photographer Merav Ben Loulou (7)

חלונות מטוס וגוונים חמורי סבר. חורף 2015-16 של אלירן נרגסי (צילום: מירב בן לולו)

מעצב בגדי הגברים אלירן נרגסי ממריא. בשבוע שעבר הוא חשף, בתיאום עם לוח הזמנים הבינלאומי, את הקולקציה לחורף 2015-16. המהלך מעיד על כוונתו של היוצר המקומי, שחנך את המותג הנושא את שמו לפני כשנתיים, להתבסס בשוק שמחוץ לישראל.

"בזמן הקצר שהעסק קיים הבנתי שרוב הלקוחות שלי הם מחו"ל", מסביר נרגסי, המחזיק בחנות מקוונת. "כמובן שיש [לקוחות – ל.ש.] גם בארץ, אבל בגלל שאני עובד בעיקר דרך חנויות אונליין רוב המכירות שלי הן בחו"ל. התכנון הוא בעיקר לעבוד לפי הזמנה של קניינים מחנויות בוטיק ופחות לפי לקוח שיגיע אליי באופן אישי, כפי שהיה עד היום".

Eliran Nargassi AW 15-16 Catalogue Photographer Merav Ben Loulou (17)

מלבד חשיפה מוקדמת יחסית של הקולקציה, נרגסי מספר כי הוא נמצא במגעים מתקדמים להצגת הקולקציה בחדרי תצוגה (שואו-רום) בינלאומיים, במטרה להגיע אל קניינים מכל רחבי העולם. "בקרוב אני כנראה אשלח את הקולקציה לשואו-רום בסין, במסגרת שבוע האופנה שלהם. הנציגים של השואו-רום פנו אליי על סמך דברים קודמים שעיצבתי. נראה לאן זה יוביל. אני מודע לזה שזה סיכון קל הצעד הזה אבל הרגשתי שהוא חייב לקרות בכדי לגדול".

שינוי לוח זמני העבודה חייב את נרגסי לדלג על עונה. "משום שקפצתי עונה אז אין לי קולקציה לחורף נוכחי [2014-15]. יהיה קיץ כמובן. ומה שפרסמתי עכשיו יהיה לחורף הבא".

Eliran Nargassi AW 15-16 Catalogue Photographer Merav Ben Loulou (5)

בתיאום מושלם, הקולקציה לחורף 2015-16, שמאופיינת במעין אווירת Retro-Future חולמנית, עוסקת בעולם המטוסים. חלון אובלי של מטוס מודפס על חזית חולצה, כאשר צורות גראפיות המזכירים מסלולי נחיתה מוקמו על פריטים אחרים. קל להבחין בזליגה שנרגסי מבצע אל עבר בגדים מחויטים – בין היתר חולצות מכופתרות או מעיל קופסתי שחור – במהלך שעשוי להזכיר מדים של צוות אוויר.

"טיסות תמיד הקסימו אותי", מספר המעצב על המוטיב השולט בקולקציה, המאופיינת במנעד גוונים מצומצם וחמור סבר של שחור, לבן וכחול צי. "מרגע ההמראה ועד לרגע בו המטוס באוויר, וישנה תחושה מונוטונית שמרגישה כמו ריחוף".

אלירן נרגסי, אתר רשמי

Eliran Nargassi AW 15-16 Catalogue Photographer Merav Ben Loulou (11)

(Visited 606 times, 1 visits today)

השארת תגובה