קולקציית קפסולה סנדלי שורש וקסטרו (צילום: יח"צ)

הכותרות: השטיח האדום באוסקר, שרה נתניהו זוכה בשער


23 פבר 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

בעוד שהסרט בירדמן הוכרז כזוכה הגדול ביותר של האוסקר, על השטיח האדום הדעות היו חלוקות. וואלה! אופנה העניק ציון לשבח לג'ניפר לופז, שלבשה שמלת קוטור של אלי סאאב, בעוד שאקסנט התאכזבו עמוקות מהזמרת. מצטיינות נוספות – רוזמונד פייק בשמלת שושנים אדומות של ז'יבנשי ודקוטה ג'ונסון בשמלה אדומה ורעננה של סן לורן פריז.

כהרגלו, יומון האופנה WWD מסכם את שבועות האופנה השונים לא רק מזווית הראייה של מבקרי האופנה, אלא גם של הקניינים. למרות שורה של תצוגות שזכו לתשבוחות מקיר אל קיר מצד העיתונאים, הקניינים יצאו משבוע התצוגות האחרון בניו יורק, לחורף 2015-16, חצויים בדעתם. אחת הטענות החוזרות הייתה שהמעצבים לא התייחסו באופן אחיד או גורף למגמות, ומנגד חלקם לא היו מקוריים דיים. בנוסף, סוגיית מחירי הפריטים – שלעיתים נדמה שלא מפסיקים לעלות – נעשתה לדבריהם קריטית מאי פעם, בעיקר לאור היחלשות האירו ביחס לדולר (מה שמשפיע על הקניינות באירופה).

הבולמוס התקשורתי של קסטרו (תצוגת אופנה בפברואר, הכרזה על קולקציית ג'ינס ייחודית בפברואר), מגיע לשיא. רשת האופנה מכריזה בנוסף על שיתוף פעולה עם סנדלי שורש. לקראת פסח יפציעו בחנויות רשת האופנה הישראלית 4 עיצובים משותפים לגברים. זה המקום לציין כי לסנדלי שטח יש רגע של פריחה מחודשת בעולם האופנה, וכי לפני חודשים ספורים הוצג שיתוף פעולה בין סנדלי טבע לבין המותג הניו יורקי אופנינג סרמוני (תמונה ראשית, יח"צ).

העיתון הכלכלי בלומברג מדווח כי המחזור של קבוצת פראדה (הכוללת גם את מיו מיו ואת מותג הנעליים Car Shoes) בשנת 2014 צנח ב-1%. אחת הסיבות היא ירידה בהיקף הרכישות של תיירים במזרח הרחוק. לטענתם של אנליסטים, מגמת ההאטה בשוק היוקרה מאפיינת את כל השוק, אך פראדה לא הגיבה מספיק מהר לסוגיית המחירים, שמשפיעה בצורה קריטית הביצועים. כחלק מפעולות השיקום, המותג יפתח פחות חנויות בשנת 2016 ויציג יותר תיקים בטווח מחיר של 1,000-1,200 אירו (הנחשב בגבול המחירים הנמוך של מוצרי המותג).

תקשורת האופנה בישראל כמרקחה. מגזין את מפרסם שער והפקת אופנה עם שרה נתניהו, וגורם למהומה. הסיבה היא לא רק הבחירות הקרבות אלא הידיעה כי משרד ראש הממשלה פעל כדי למנוע את פרסום הפרויקט. על פי גורמים שונים בתעשייה המקומית, נוצר בקרב המשפחה חשש כי לאחר פרשת ביקור הבית של מושיק גלאמין בבית ראש הממשלה, פרויקט לייף סטייל נוסף עשוי להסב נזק תדמיתי.

[getty src="464221128?et=xWjzfESGQO1MuMNSE2ML1g&sig=2EKDPLHTH1HV5b3QF5Y2bPzLBL7tcCoaDY2x2_Vpub8=&caption=true" width="395" height="594"]

ג'ניפר לופז בשמלה של אלי סאאב

[getty src="464211676?et=D4jbOOJURtxc0cVUq_9YUg&sig=-eGHQoJEVxG22ol8PY428PHbFTOMnDGvFiaDeDFsFWE=&caption=true" width="395" height="594"]

דקוטה ג'ונסון בשמלה של סן לורן פריז

 

(Visited 144 times, 1 visits today)

השארת תגובה