הכותרות: פנדי בדרך לקוטור, הבעיה בטרנד הג'נדר-בנדר


27 פבר 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

בית האופנה האיטלקי פנדי, שנודע בעיצובי העור והפרווה שלו, ישתלב בחודש יולי הקרוב בשבוע אופנת ההוט קוטור בפריז ויחשוף קולקציה יעודית מיוחדת של פרווה עילית. הבשורה מצטרפת לאחד הפריטים הבולטים שנחשפו בשבוע האופנה במילאנו לחורף 2015-16 – מחזיקי מפתחות מפרווה המיועדים להתאמה אישית, מעין התפתחות טבעית אחרי מפלצות הפרווה או בובת הפרווה קרליטו שהציג בית האופנה בשנתיים האחרונות.

קולקציית הנשים הראשונה של אלסנדרו מיקלה לגוצ'י הוכיחה כי שינוי הכיוון האמנותי שהוצג בקולקציית הגברים בינואר 2015 – קרי קולקציות נועזות יותר ומסחריות-לכאורה פחות – ממשיך בעוז. לא עוד נשים חזקות המהדהדות את שנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת (נושא שנחקר ללא סוף בשבע השנים האחרונות בגוצ'י), אלא צללית אנדרונית, בוהמית ואמנותית. הקניינים מרימים גבה בזמן שמבקרי האופנה מרוצים.

שמלת האוסקר של לופיטה ניונגו נגנבה מחדר המלון. השמלה, מחורזת פנינים בעיצוב פרנסיסקו קוסטה לקלווין קליין, שווה כ-150 אלף דולרים.

לאור טרנד הג'נדר בנדר הפושה בקולקציות החורף (קרי, עיצובים ללא מגדר מוגדר), ביזנס אוף פאשן שואל מהי המשמעות הכלכלית של בגדים נשיים לגברים ובגדים גבריים לנשים. מסתבר, שיותר ויותר קניינים וחנויות קונספט מסירים לאט לאט את החלוקה המגדרית המקובלת בצעד שעתיד להמשיך ולהתפתח. עם זאת, למרות שעיצוב אחד יכול לקרוץ הן לגברים והן לנשים, המגמה מעוררת בעיה חדשה – מה עושים עם המידות?

[getty src="464592052?et=ibV_aUxRTKlhc-rom-bt3Q&sig=AK_KVFj0wgcDi5Q-gleJ4swOklCKsGvCCzXOBp8w-b8=&caption=true" width="394" height="594"]

מתוך קולקציית חורף 2015-16 של פנדי בשבוע האופנה במילאנו

 

(Visited 203 times, 1 visits today)

השארת תגובה