הכותרות: פריז משקיעה סכום ענק באופנה, הסוד של סן לורן נחשף


08 מרץ 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

שבוע האופנה בפריז מלא בהתחלות חדשות. אחרי קולקציית הביכורים של אלכסיס מרטיאל ואדריאן קלידאוד לבית האופנה קרבן, בסוף השבוע האחרון נחשפה הקולקציה של גיום הנרי לנינה ריצ'י (מי ששימש עד העונה הקודמת כמעצב הראשי של קרבן). הנרי שמר על הקוד הנשי והאלגנטי של הבית – שמלות חובקות גוף העשויות פיסות טוויד, מעילים בהירים ברכיסה כפולה – והוסיף לו טון מיני באמצעות שימוש נרחב בתחרות שקופות במיוחד וצמידי גדילים שהשתלשלו ברשרוש מופגן מבעד לשרוולים. מהרגעים הבודדים בהם העיתונאים והקניינים יצאו מרוצים מאוד.

אלבר אלבז, המעצב הראשי של לנווין, תפס שתי ציפורים בשבוע האופנה בפריז לחורף 2015-16. מצד אחד – הוא חנך תערוכה רטרוספקטיבית ראשונה לבית האופנה במוזיאון האופנה גליירה בעיר; מצד שני – הוא חשף בהשראת התערוכה קולקציה שחוזרת אל שורשיו שלו עצמו, קרי אל ילדותו במרוקו. מהטעם הספרדי של גיברלטר ועד לשווקים השוקקים של מרוקו עצמה, העיצובים שפעו עושר יוצא מגדר הרגיל. קים קרדשיאן וקנייה ווסט, שנכחו בשורה הראשונה, יצאו מגדרם (תמונה ראשית, יח"צ).

ועוד פריז – ראש העיר של פריז אן הידלגו הכריזה אמש (שבת) כי העירייה תשקיע סכום של 60 מיליון אירו בתעשיית האופנה המקומית במשך חמש השנים הבאות. בשיחה עם יומון האופנה WWD ציינה כי תעשיית האופנה בפריז היא מקור למקומות עבודה רבים והיא מטפחת כשרונות צעירים. חלק מהסכום, שמטרתו לשמר את מעמדה של עיר האורות כבית אופנה מרכזית, יופנה לתמיכה בבתי ספר לאופנה.

"הסיבה להצלחה שלהם היא שהם נחשקים בכל קטגוריה… אין יותר מדי מעצבי אופנת יוקרה שהבגדים שלהם מצליחים כמו התיקים או הנעליים שלהם" – ביזנס אוף פאשן מנסה להבין את סוד ההצלחה הפנומנלית של בית סן לורן.

פלטפורמת המכירה המקוונת Farfetch גייסה סכום של 86 דולרים, כשהיא מוערכת בשווי של כמיליארד דולרים. Farfetch, שמעוצבת כחלון ראווה עצום, למעשה מקשרת בין בוטיקי אופנת יוקרה ברחבי העולם לצרכנים בכל העולם, ומאפשרת להם לקנות מוצרים גם מחנויות שלא אוחזות בחנות און-ליין משל עצמן. החברה הודיעה כי היא מתכוונת להשקיע בשיפור הפלטפורמה, ולהציג גרסאות שלה בשפות שונות.

 

(Visited 62 times, 1 visits today)

השארת תגובה