איך דורין פרנקפורט ניצלה מקלישאת שנות ה-70?


26 מרץ 2015 | לוקאלי | | מאת: TheCritical-f team

כמו שמיוצ'ה פראדה ניסתה לאתגר את עצמה בשיחה מדויימנת עם המעצבת אלזה סקיאפרלי המנוחה לפני שנים אחדות, כחלק מתערוכת אופנה שנערכה במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, כך גם דורין פרנקפורט העונה. המעצבת הישראלית, שמציינת כבר 31 שנים של פעילות, החליטה להקדיש את קולקציית החדשה למעין דיאלוג עם עופרה חזה, אותה היא הלבישה כבר בסוף שנות ה-70.

דורין פרנקפורט קולקצית קיץ 2015 צילום מיקי קרצמן (35)

"מה עופרה הייתה לובשת היום". דורין פרנקפורט לקיץ 2015 (צילום: יח"צ)

 

אבל הציפייה לפגוש בגדים המאופיינים בטון אוריינטלי בולט, או לפחות בשורה אחת או שתיים של מטבעות מצטלצלים, מתפוגגת במפגש הפיזי עם הבגדים, שמאופיינים בהידור מרומז, ניקיון יחסי ופלטת צבעים צוננת למדי. "אני יודעת שהנושא העדתי בוער עכשיו, אבל אני לא מתכוונת להתייחס אליו. הבגדים האלו נוצרו מתוך מחשבה על מה עופרה הייתה לובשת היום, לא מדובר בשחזורים של העבר".

אם כבר, המזרח מוגש בצללית. חליפות מרווחות מסריג מלאנז' רך, המורכבות ממכנסי הרמון שצורתם כטיפה הפוכה וגופייה מרובעת בכתפיות מרופדות, או מכנסי שרוואל צחורים הנאספים בשרוך זהב, מבהירים כיצד אפשר לגעת בהשראה קונקרטית כל כך, מבלי לעשותה מפורשת מדי. וגם אם לפרקים נזכרים באמצעותם בתקופות של איב סן לורן במרקש (קיץ 2015 באופן כללי סובל מהתייחסות מוגזמת לסבנטיז), הרי שהמרחק שתפסה פרנקפורט מהמוזה העונתית, שעיקרו לא התבוססות בזיכרונות גמורים אלא בדמיון ההווה, הוא זה שהפך את הכל לרענן כל כך. באופן הזה, היא יכולה לגעת-לא-לגעת במגמה הרווחת; להתחייב רק לעקרונות ולמלא את הרווחים שביניהם בתוכן חדש. ייתכן וזו הסיבה, שחלק גדול מהפריטים, כמו גם למשל אוברול בצבע כחול רויאל עז המאופיין בגזרה נינוח ובמחשוף עמוק הנרכס בשרוכים, בולטים ברוח צעירה ורעננה מבדרך כלל.

דורין פרנקפורט קולקצית קיץ 2015 צילום מיקי קרצמן (29)

זוהי קולקציה רלוונטית מאוד. חולצה מרווחת וחצאית שכבות תואמת באורך הברך – צללית שקל לדמיין על גופה הגבעולי והחיוני של הזמרת המיתולוגית – נגזרו מבד ויסקוזה רך אך כזה המחופה בהדפס פרחוני הדומה לפורצלן מקושט, מעודן ונשי. גם פריטי הפשתן, חומר המשיג פעמים רבות חזות מיושנת, צלחו את הגזרה העונתית, כאשר ספק-גלביות קצרות בצללית A עוצבו בטעם חסכני ומינימליסטי, חף מקלישאות של רקמות פתלתלות.

טווח מחירים: 175 – 1,900 שקלים.

דורין פרנקפורט קולקצית קיץ 2015 צילום מיקי קרצמן 690 שח (2)

 

דורין פרנקפורט קולקצית קיץ 2015 צילום מיקי קרצמן (1)

דורין פרנקפורט, קולקצית קיץ 2015

 

(Visited 270 times, 1 visits today)

השארת תגובה