הכותרות: מהלך המיליונים של נט-א-פורטר, הסירוב של שאנל נשבר


02 אפר 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

התחרות הגוברת בשוק מכירות האופנה המקוונות הביאה לאחד הצעדים המשמעותיים של העשור – האתר Yoox.com התאחד בצעד מפתיע עם האתר המצליח נט-א-פורטר, ששייך ברובו לקונצרן היוקרה ריצ'מונט (קרטייר, קלואה). "אני לא קורא למהלך צעד דפנסיבי", ציין בראיון לבינזס אוף פאשן מנכ"ל Yoox.com פדריקו מרצ'טי בתגובה עקיפה לשאלה האם הרכישה המדוברת בסך מעל ל-700 מיליון אירו נועדה כדי להגיב על צעדים שלקחו המתחרים הגדולים שלהם, ובעיקר אתר הרכישות אמזון. עם זאת, ציין כי זהו מהלך שישנה את חוקי המשחק. בידי ריצ'מונט ישאר נתח מניות של 50% בחברה החדשה המכונה Yoox Net-a- Porter Group, המגלגלת מחזור של 1.3 מיליארד אירו. המטרה היא להשקיע בשני האתרים, הנחשבים חלוצים בתחומם, ולחזק אותם מול קבוצות חדשות נוסח נימן מארקוס, אשר הצהירו על רכישת האתר מיי ת'רזה, וברברי שחתמו הסכמים עם אמזון ועליבאבא.

מסתבר שתי המעצבות העומדות מאחורי המותג מארק ג'ייקובס – קייטי הילייר ולולה ברתלי – כבר היו מוכנות לידיעה כי המותג יתאחה בקרוב עם הקו הראשי של הבית. בחודש שעבר הן הציגו תחת מעטה של חשאיות כבדה מותג יוקרה חדש בפני קניינים. המותג, המכונה הילייר-ברתלי, יימכר כבר בעונה הבאה, ועיצוביו ייוצרו במפעלים הנמצאים בריטניה ואיטליה בלבד. עם זאת, וככל הנראה כדי להימנע מהעתקות, לא שוחררה ולו תמונה אחת מתוך הקולקציה העתידה להפציע באוגוסט הקרוב בבוטיקים נבחרים.

בית האופנה דיור, אשר פצח לפני כשנתיים במסורת של הצגת קולקציות קדם-העונה בערים שונות בעולם, יציג את קולקציית הקרוז הבאה בריביירה הצרפתית.

ג'פרי רודס, האיש העומד מאחורי מותג הג'ינסים J Brand, ישיק בחודשים הקרובים מותג יוקרה חדש לגברים. חנות ראשונה צפויה להיפתח בתחילת יולי בניו יורק, והקולקציה תתמקד בקלאסיקות מעודכנות, לרבות מעילי עור ושרלינג ובלייזרים מחוייטים.

סדקים בחומת העקשנות של שאנל? על פי רמזים מוצקים שונים, בית האופנה הצרפתי, שעד כה נמנע מלמכור את עיצוביו דרך האינטרנט, בתואנה אסטרטגית, צפוי להציג בשנה הבאה אתר אי-קומרס. עד כה, שאנל היה חלק מקבוצה קטנה של מותגים אליטיסטים שסירבו להימכר און-ליין (הן דרך אתר ייעודי שלהם והן באמצעות קמעונאים אחרים), הכוללת בית היתר את סלין או את פנדי (האחרונים, אגב, הכריזו גם הם על כניסה לשוק המכירות המקוונות).

אקסנט מסקר שיחה סביב ארוחה שערכה המעצבת דורין פרנקפורט עם גורמים שונים בתעשיית האופנה הישראלית, בין היתר המפיק מוטי רייף והמעצב הצעיר הד המיינר. בתפריט – דיונים סביב השאלות שמסרבות לצאת מהאופנה, מהיחס בין מעצבים צעירים לרשתות ועד לתפקידו של שבוע האופנה תל אביב. בשורה התחתונה, אחת הקריאות הבולטות היא לחיזוק התמיכה הממשלתית ביצירה המקומית.

(Visited 264 times, 1 visits today)

השארת תגובה