הכותרות: המשבר האמיתי של גוטייה, הקמפיין החדש של קארה דלווין


05 אפר 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

תמונה ראשונה מקמפיין קדם-סתיו 2015 של שאנל – אותה קולקציה בהשראת זלצבורג שתיכנס אל החנויות לקראת החודש הבא – צפה אל אוויר האינטרנט. הדוגמנית שהמונח חשיפת-יתר זר לה, קארה דלווין, שוב משמשת כמוזה של קארל לאגרפלד. בתמונה הקלאסיציסטית נראית דלווין בחולצה לבנה בצווארון גבוה וויקטוראיני וז'קט מחוייט השזור בקישוטי זהב.

לרגל תערוכת הענק שנפתחה לכבודו בפריז, המעצב המיתולוגי ז'אן פול גוטייה חושף מדוע הכריז על הפסקת קו האופנה המוכן ללבישה (RTW) בשנה שעברה. "יותר מדי בגדים הורגים בגדים… האופנה השתנתה. עודף של בגדים. 8 קולקציות בעונה – זה 16 בשנה. השיטה לא עובדת. אין מספיק אנשים שיקנו אותם. אנחנו עושים בגדים שלא ילבשו".

עולם האופנה מצטרף לקריאות נגד החקיקה שעברה במדינות מסויימות בארצות הברית (אינדיאנה וארקנסס), המאפשרת להימנע מנתינת שירות ללקוחות על רקע דתי. החשש הוא שמהלך יאפשר לבתי עסק שונים להדיר אוכלוסיות שונות, לרבות אוכלוסיית הלהט"ב. המנכ"לים של ליוויס, גאפ ואחרים פרסמו הצהרות מפורשות הקוראות לבטל את החקיקה.

מספרן של תערוכות האופנה במוזיאונים בעולם הולך וגדל בהתמדה, והקהל מציף את התערוכות. לשם המחשה, יותר מ-1.4 מיליון צופים חזו עד כה בתערוכה של גוטייה, שטיילה בכ-10 מדינות שונות. אולייביה גאבה, המנהל הכללי של המוזיאון לאמנויות דקורטיביות בפריז, מסביר כי הסיבה לפופולריות הגדולה של תערוכות אופנה נעוצה בעובדה "כי קשה לברוח מאופנה בימים אלה. הפרסום הוא בכל מקום. ויותר מכך – זה מה שמרתק לאנשים".

קארה דלווין בקמפיין קדם-סתיו 2015 של שאנל (צילום: יח"צ)

 

(Visited 195 times, 1 visits today)

השארת תגובה