הכותרות: חצאית המיני מתרעננת, המחיר המטורף של ניהול שגוי באופנה


06 מאי 2015 | הכותרות | | מאת: TheCritical-f team

הגיע הזמן לרענן את חצאית המיני – הבוקר (רביעי) נודע כי הצמד סבסטיאן מייר וארנו ויילנט (העומדים גם מאחורי המותג הפריזאי קופרני) מונו למנהלים האמנותיים של בית האופנה המיתולוגי קוראז', שזכה לתהילת עולם בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. השניים הם המעצבים הראשונים המתמנים לתפקיד באופן רשמי מאז מכרו ב-2011 המייסדים אנדרה קוראז' ואשתו את הבית לחברה פרטית. הקולקציה הראשונה צפויה להיחשף בתצוגות לקיץ 2016, והמטרה היא לחזק את קו האופנה המוכנה ללבישה ולהשיג נקודות מכירה נוספות. כיום המותג נמכר בכ-300 נקודות מכירה, 80 מהן ביפן (תמונה ראשית, אתר רשמי).

מחקר חדש שתוצאותיו התפרסמו ביומון האופנה WWD מגלה כי אי דיוק עולה הרבה מאוד כסף. מסתבר, שחוסרים בסחורה, עודף של סחורה והחזרות של לקוחות שווים לשוק הגלובלי הפסדים של כ-1.75 טריליון דולרים. "כלכלת הרפאים" הזו מוכיחה כי צעדי הגדילה המשמעותיים ביותר (שעל פי ההערכות יכולים לתרום לעלייה של יותר מ-11% ברווחים) נעוצים בהתנהלות המותגים עצמם, ולא דווקא ברדיפה אחר קהלים חדשים.

אקסנט מדווחים כי המעצב הישראלי רונן פארצ'ה, שנודע בשמלות כלה וערב, סוגר את העסק שלו בעקבות חובות. מכירת החיסול תציע עיצובים בכ-70% הנחה.

בימים אלו מותגים רבים מסכמים את הביצועים של השנה הקודמת, ובית האופנה שאנל ככל הנראה יכול להכריז על 2014 כשנה מוצלחת ביותר. על פי הערכות שפורסמו באתר פאשן יונייטד, בית האופנה, שנמצא בבעלות פרטית, השיג מחזור של 5.6 מיליארד דולרים בשנה המדוברת (בהשוואה ל-4.98 מיליארד אירו ב-2013). סביר, שהאסטרטגיה המתמקדת בחיזוק שווקים במזרח הרחוק באמצעות תצוגות מחוץ לפריז, כמו גם כוונות לצמצם את פערי המחיר של עיצובי בית האופנה במקומות שונים בעולם, תוביל לעלייה נוספת ב-2015.

קולקציות קדם-עונה (ריזורט, קדם-אביב או קדם-סתיו), שבמקרים מסויימים הפכו לגדולות יותר מהעונות הראשיות (אביב-קיץ וסתיו-חורף), מתחזקות גם בקווי הגברים. בית האופנה הצרפתי דיור הום חושף קטלוג ייעודי לקולקציית קדם-סתיו 2015. בתפריט – מדים נוסח בית ספר, עם דגש על חייטות ואווירה ספורטיבית.

Dior-Homme-Autumn-2015-Look-Book-007

קולקציית קדם-סתיו 2015 של דיור הום (צילום: יח"צ)

 

 

(Visited 275 times, 1 visits today)

השארת תגובה